KOMUNIKACJA Z URZĘDEM


Strona internetowa Gminy Olecko to miejsce, w którym zarówno mieszkańcy, przedsiębiorcy jak i lokalni działacze znajdą szereg ważnych informacji i aktualności. W 2021 r. na stronie internetowej Gminy Olecko zamieszczano aktualności i komunikaty oraz liczne zaproszenia na wydarzenia organizowane przez gminę, sołectwa i osiedla oraz organizacje pozarządowe.


Statystyki gminnej strony internetowej w 2021 r.:


  • 307 dodanych artykułów;

  • 402.218 odsłon strony;

  • 109.073 użytkowników odwiedzających stronę.


Na stronie internetowej gminy funkcjonował kalendarz wydarzeń, a także inne podstrony dedykowane poszczególnym inicjatywom np. budżetowi obywatelskiemu.

Grafika przedstawia widok strony internetowej Gminy i profilu na facebook-u

Równocześnie zamieszczane były także posty, filmy i wydarzenia na gminnym facebooku. Swój profil na portalu społecznościowym prowadził w 2021 r. również Burmistrz Olecka.

Grafika przedstawiająca logo SZOP


W 2021 r. umożliwiono mieszkańcom gminy zgłaszanie potrzeb obywatelskich za pośrednictwem aplikacji SZOP - System Zgłaszania Obywatelskich Potrzeb. Takich potrzeb w 2021 r. zgłoszono łącznie 109, z czego 95 zostało skutecznie rozwiązanych.


Grafika przedstawiająca system e-urząd w Urzędzie Miejskim w Olecku


Podobnie jak to miało miejsce w latach poprzednich, w 2021 r. na stronie internetowej Gminy Olecko funkcjonował e-urząd, czyli system usług elektronicznych udostępniony przez Urząd Miejski w Olecku. W 2021 r. za pośrednictwem e-Urzędu oraz platformy e-PUAP mieszkańcy zgłosili 2.926 spraw.